loading Wczytywanie

Aktualności

VI Warsztaty Liturgiczno-Muzyczne Archidiecezji Białostockiej

| autor:

W dniach 26-28 sierpnia 2016 r. odbywała się kolejna edycja warsztatów, tym razem pod hasłem: „Napełniajcie się Duchem, śpiewając i wysławiając Pana w waszych sercach”.

Ogólnopolskie warsztaty rozpoczęły się w piątek o godzinie 14:00 wspólną modlitwą do Ducha Świętego. Uczestnicy w liczbie 150 zostali podzieleni na grupy. Podczas dwóch dni opracowywano utwory kompozytorów prowadzących warsztaty: Pawła Bębenka, Huberta Kowalskiego i Piotra Pałki. Uczestnicy entuzjastycznie przyjęli tegoroczny repertuar. Koncert Finałowy warsztatów miał miejsce po Mszy Świętej sprawowanej w niedzielę o godz. 13:30, przez ks. abp Edwarda Ozorowskiego w kościele p. w. Ducha Świętego w Białymstoku. Jak podkreślali prowadzący, śpiew nie jest sztuką dla samej siebie, szczególnie w liturgii, lecz nadaniem naszej modlitwie nowej formy, piękniejszej, pozwalającej dotknąć sacrum. 

Nad całością wydarzenia czuwał ks. Krzysztof Łapiński, wykładowca muzyki kościelnej w białostockim Seminarium Duchownym, który od wielu lat angażuje się w organizację rozmaitych projektów i przedsięwzięć muzycznych w archidiecezji.

Galeria: http://archibial.pl/galeria-zdjec/823-warsztaty-liturgiczno-muzyczne-2016/