loading Wczytywanie

Aktualności

Rekolekcje powołaniowe

| autor:

W dniach od 3 do 5 lutego br. białostockie seminarium gościło w swoich progach 15 uczestników rekolekcji powołaniowych.

Rozpiętość wiekowa osób, które wzięły udział w ćwiczeniach duchowych, była dość wyraźna. Znaleźli się tam młodzi ludzie, będący jeszcze w początkowych klasach szkół średnich, studenci, a także osoby z wykształceniem, myślące poważnie o zmianie swojej dotychczasowej drogi życiowej.

Moderatorem rekolekcji był ks. Jan Bielski, ojciec duchowny AWSD, któremu w przygotowaniach i przebiegu spotkania pomagali alumni roku IV. Ćwiczenia duchowne skierowane były do młodych osób, pragnących podjąć pierwsze próby rozeznania swojego powołania życiowego. Myślą przewodnią rekolekcji było wezwanie „Przyjdź i chodź za Mną”, korespondujące z ogólnopolskim hasłem duszpasterskim na bieżący rok.

W programie rekolekcji znalazły się między innymi: Eucharystia, Adoracja, rozważania Drogi Krzyżowej, medytacja nad Słowem Bożym i oraz dzielenie się indywidualne Słowem Bożym, godzina świadectw, konferencje powołaniowe. Oprócz typowo duchowych elementów program rekolekcji przewidywał rekreację sportową oraz spotkanie przy kawie w seminaryjnym café-desk, z udziałem moderatorów.

Kulminacyjnym punktem ćwiczeń duchownych była niedzielna Eucharystia pod przewodnictwem J. E. ks. abpa Edwarda Ozorowskiego, metropolity białostockiego, po zakończeniu której odbyło się spotkanie uczestników rekolekcji z Hierarchą.

Dla osób uczestniczących w rekolekcjach był to dobrze spędzony czas, który pomoże im w kontynuacji procesu rozeznawania powołania, a w przyszłości będzie pomocny w podjęciu właściwej decyzji.

Jako wspólnota seminaryjna serdecznie zapraszamy zainteresowanych do wzięcia udziału w Dniu Skupienia, który odbędzie się wiosną br. oraz w przyszłorocznych rekolekcjach powołaniowych.

GALERIA