loading Wczytywanie

Aktualności

Alumni roku III przyjęli strój duchowny

| autor:

W sobotę, 25 września 2021 roku o godzinie 11:00, sześciu kleryków naszego seminarium po raz pierwszy założyło sutannę.

Uroczystość zostały poprzedzone trzydniowymi rekolekcjami prowadzonymi przez ks. dr. Zbigniewa Snarskiego, który pełni funkcję proboszcza parafii pw. Niepokalanego Serca Maryi w Białymstoku oraz ojca duchownego kapłanów naszej Archidiecezji. 

Uroczysta Msza Święta z obrzędem obłóczyn miała miejsce w parafii pw. św. Wojciecha w Białymstoku. Liturgii przewodniczył bp Henryk Ciereszko wraz z księżmi moderatorami i profesorami seminarium. W eucharystii uczestniczył także abp senior Edward Ozorowski oraz licznie zgromadzeni kapłani, rodzina i przyjaciele alumnów roku trzeciego. Sam moment obłóczyn odbył się na początku eucharystii. Ksiądz Biskup pouczył alumnów o znaczeniu stroju duchownego oraz poświęcił nowe sutanny i komże. Alumni następnie udali się do zakrystii, gdzie w asyście księży włożyli sutanny.

W tym roku strój duchowny przyjęli: Norbert Gryc (parafia pw. MB Częstochowskiej i św. Kazimierza w Mońkach), Julian Iwanicki (parafia pw. św. Jana Apostoła i Ewangelisty w Knyszynie), Marcin Łukaszewicz (parafia pw. św. Antoniego Padewskiego w Sokółce), Krystian Pracki (parafia pw. MB Częstochowskiej i św. Kazimierza w Mońkach), Michał Wiszowaty (parafia pw. św. Krzysztofa w Białymstoku), Sebastian Zajkowski (parafia pw. bł. Bolesławy Lament w Białymstoku)

Od dnia obłóczyn sutanna staje się obowiązującym strojem alumnów. Stanowi ona czytelny znak wyboru drogi kapłańskiej i zobowiązuje do jeszcze bardziej dojrzałego przeżywania tej decyzji. Pamiętajmy w naszych modlitwach o nowo obłóczonych alumnach. Polecajmy ich opiece Matki Miłosierdzia, wstawiennictwu bł. Michała Sopoćki oraz bł. Stefana Wyszyńskiego.

GALERIA