loading Wczytywanie

Aktualności

OBŁÓCZYNY ALUMNÓW ROKU III

| autor:

W dniu 25. września w kościele pw. Św. Wojciecha, ośmiu alumnów naszego seminarium uroczyście przyjęło strój duchowny.

Uroczystej Mszy Świętej z obrzędem obłóczyn przewodniczył  J.E. Ks. Abp Edward Ozorowski Metropolita białostocki. W homilii wieloletni rektor i wykładowca białostockiego seminarium nawiązał do znaczenia sutanny w dzisiejszym świecie oraz skierował do alumnów III roku słowo zachęty, by uważnie śledzili rozwój swego powołania i z odwagą odpowiadali na liczne wezwania jakie stoją przed nimi w Kościele.

Od dnia obłóczyn sutanna staje się obowiązującym strojem alumnów. Stanowi ona czytelny znak wyboru drogi kapłańskiej i zobowiązuje do dojrzałego przeżywania tej decyzji w toku formacji seminaryjnej. Sutanna jest znakiem wewnętrznej dyspozycyjności i gotowości do głoszenia Dobrej Nowiny. To symbol, który przypomina, że obok życia ziemskiego istnieje inne, piękniejsze życie – życie wieczne.

Alumnów roku III polecamy w modlitwie aby zewnętrzny znak przynależności do Chrystusa był dla nich zachętą do stawania się świadkami Ewangelii we współczesnym świecie, tak bardzo potrzebującym światła prawdy i miłości. Otaczamy życzliwą pamięcią także rodziny alumnów, ich krewnych, przyjaciół i znajomych, którzy towarzyszyli im w tym ważnym dla nich dniu aby nieustannie służyli pomocą i wsparciem w drodze ku kapłaństwu.

GALERIA