loading Wczytywanie

Aktualności

Spotkanie Grona Przyjaciół AWSD

| autor:

W dniu 31. października br. w murach Archidiecezjalnego Wyższego Seminarium Duchownego w Białymstoku odbył się dzień skupienia Grona Przyjaciół Seminarium.

Spotkanie rozpoczęło się – tradycyjnie już w Auli św. Kazimierza – od zawiązania wspólnoty o godz. 10. Zgromadzonych gości przywitali ks. dr hab. Andrzej Proniewski, rektor seminarium i ks. dr Dariusz Sokołowski, ojciec duchowny seminarium. Po krótkim powitaniu Ojciec Duchowny zaprezentował zebranym alumnów roku pierwszego    i przydzielił im „duchowych opiekunów” spośród Grona Przyjaciół.
O godz. 10.30 przyjaciele seminarium wysłuchali konferencji wygłoszonej przez ks. dr D. Sokołowskiego. Tematem rozważań był Jezus Chrystus, jako fundament duchowego życia każdego człowieka. O godz. 11 w kaplicy seminaryjnej została odprawiona uroczysta Msza Św. w intencji wszystkich przyjaciół AWSD, połączona z Adoracją Najświętszego Sakramentu i nabożeństwem różańcowym.
Po zakończonej liturgii wszyscy udali się do refektarza na wspólny posiłek. Czas poobiedni wypełniły osobiste rozmowy kleryków z zaproszonymi gośćmi. Spotkanie przebiegało w serdecznej i przyjaznej atmosferze.

Jesteśmy wdzięczni naszym Towarzyszom w czasie seminaryjnej formacji. Waszą obecność i pamięć staramy się odwzajemniać naszą nieustanną modlitwą!